Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! În urma decesului unchiului meu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! În urma decesului unchiului meu necăsătorit si ...

Buna ziua! În urma decesului unchiului meu necăsătorit si fara copii. Ambii părinți decedați și bunicii din partea ambelor părți. Decedatul având 2 frați și 2 nepoate cele mai apropiate rude, cine beneficiază de moștenire în urma succesiunii?
se va imparti in 3 parti egale, nepoatele culegand o parte dupa tatal lor.