Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua ma confrunt cu o problema probabil intalnita ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua ma confrunt cu o problema probabil intalnita de multi ...

buna ziua ma comfrunt cu o problema probabil intalnita de multi dintre noi .
Am avut o relatie de 1 luna 2 cu o femei ea a ramas gravida .cert este ca femeia respectiva a umblat si cu unu si cu altu .dar a declarat ca eu sunt tatal copilului .si ca doreste ca eu sa platesc pensie alimentara ..dar momentan nu exiata nici um test ADN
Nu va poate obliga decât prin instanta...
daca nu credeti ca dvs sunteti tatat, nu il recunoasteti, iar ce declara doamna, e lipsit de efecte.
Daca nu il recunoasteti si domana crede ca e al dvs, va trebui sa va actioneze in judecata, sa ceara stabilirea paternitatii, va suporta costurile unui test adn.
daca e al dvs, veti plati pensie si veti suporta si cheltuielile de judecata.

Sunt de parere sa luati legatura cu doamna, sa faceti un test neoficial de paternitate si daca e al dvs, sa il recunoasteti si sa va asumati raspunderea.