Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nu sunt din Bucuresti, am venit intr-o problema ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nu sunt din Bucuresti, am venit intr-o problema medicala si am ...

Nu sunt din Bucuresti, am venit intr-o problema medicala si am oprit la piata Obor pt ceva de mancare pentru drum. Nu am stat nici 30 minute pe un spatiu. Nu am realizat ca este al cuiva.. si m.am trezit cu o hartie in geam. Nota de constatare a fost intocmita la 14.40 si eu am fost la masina la 14.50.
Dl. Politist a fost foarte nepoliticos cand i.am explicat situatia si mi.a spus ca aici sunt la capitala ( eu sunt din Dolj, deci practic m.a facut taran pe fata ). Mi.a luat datele si a completat un proces verbal pe care nu mi l.a dat sa semnez.
Ce pot face in acest sens? Pot contesta nota de constatare? Nu mi.a fost dat niciun proces verbal.
Multumesc.
O sa spuna ca nu ati vrut sa semnati si o sa-l primiti prin posta...
Dupa primire aveti 15 zile sa faceti contestatie, daca aveti motive si credeti ca puteti castiga...
Cat despre atitudinea dumnealui... ii puteti face plangere la superiori, dupa ce primiti acel proces verbal si ii aflati numele pentru ca banuiesc ca nu s-a prezentat...