avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Am avut un credit pentru un apartament, bun ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Am avut un credit pentru un apartament, bun comun ...

Buna ziua,
Am avut un credit pentru un apartament, bun comun cu fostul sot. Acesta a fost vandut la licitatie de ANAF la un pret mai mare decat datoria acumulata. Deoarece nu pot prezenta un act de partaj, ANAF-ul refuza sa imi dea jumatate din banii ramasi dupa achitarea cheltuielilor. Imi puteti spune cum se procedeaza in acest caz?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:33, 19 Aprilie 2021
V-am.spus ca trebuie proces.
Avocatul trebuie sa vada actele și sa decidă el personal ce face, avocatul de caz care va prelua cazul.
Ce sumă este in joc?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj fara avocat? ancutub ancutub buna ziua. am terminat procesul de divort in octombrie 2009. as dori sa incep si proces de partaj , dar as vrea sa stiu daca se poate si fara avocat si ce acte ... (vezi toată discuția)
Pierdere apartament mioaranoni mioaranoni Sunt proprietarul unui apartament, impreuna cu fosta sotie. Deoarece mi-am pierdut locul de munca si aveam 4 credite la 4 banci, am intarziat 6 luni cu ratele ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate 2 Nicoleta1010 Nicoleta1010 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati raspunzandu-mi la urmatoarea problema.Am divortat, dar nu am facut partaj.In timpul casatoriei am achizitionat un ... (vezi toată discuția)