avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Extra carte funciara imobil fara cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Extra carte funciara imobil fara cadastru

Buna ziua!

Cum pot afla detalii despre un imobil vechi, care nu are cadastru sau numar cadastral. Are contract de vanzare facut in 1992 si doar are adresa trecuta in contract. Ma intereseaza sa afla detalii ce apar in extrasul de carte funciara de ex. proprietari, sarcini etc. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Corina Capotã , Avocat 14:12, 20 Aprilie 2021
Va recomand sa angajati un expert topograf care sa efectueze o documentatie cadastrala de intabulare a terenului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte funciara SPIREA SPIREA Cu siguranta proprietatea mea dispune de un nr la cartea funciara doar ca eu nu-l cunosc.In cazul in care nu am cadastrul si intabularea facuta si nu cunosc ... (vezi toată discuția)
Intabulare iuvri iuvri Buna ziua! Imi poate da si mie cineva niste informatii? Cum pot intabula terenul obtinut cu un titlu de proprietate obtinut in baza legii 247/2005? Unde ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am și eu o situație mai delicata.mi s-a eliberat ... Cameliadiac Cameliadiac Bună ziua, Am și eu o situație mai delicata.Mi s-a eliberat de către primărie un certificat de punere in posesie pe numele tatălui decedat în loc de ... (vezi toată discuția)