Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Extra carte funciara imobil fara cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Extra carte funciara imobil fara cadastru

Buna ziua!

Cum pot afla detalii despre un imobil vechi, care nu are cadastru sau numar cadastral. Are contract de vanzare facut in 1992 si doar are adresa trecuta in contract. Ma intereseaza sa afla detalii ce apar in extrasul de carte funciara de ex. proprietari, sarcini etc. Multumesc!
Va recomand sa angajati un expert topograf care sa efectueze o documentatie cadastrala de intabulare a terenului.