Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Codul Penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Codul Penal

Va rog sa.mi spuneti si mie cam in ce data se presupune ca intra in vigoare Noul Cod Penal?...multumesc!
Noul Cod penal va intra in vigoare la data care va fi stabilita in legea pentru punerea in aplicare a acestuia. In termen de 12 luni de la data publicarii noului Cod penal in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Guvernul trebuie sa supuna Parlamentului spre adoptare proiectul de lege pentru punerea in aplicare a Codului penal.

Pe aceeasi tema:

www.avocatnet.ro/content/for...

Noul Cod penal va intra in vigoare la data care va fi stabilita in legea pentru punerea in aplicare a acestuia.
In termen de 12 luni de la data publicarii noului Cod penal in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Guvernul trebuie sa supuna Parlamentului spre adoptare proiectul de lege pentru punerea in aplicare a Codului penal.
Speram...