avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. In iulie termin facultatea de medicina ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. In iulie termin facultatea de medicina veterinara ...

Buna ziua. In iulie termin facultatea de medicina veterinara si as dori sa imi infiintez o farmacie veterinara. Pot sa o infiintez dupa absolvire sau am nevoie sa lucrez ca angajat undeva inainte?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:29, 2 Mai 2021
Farmaciile veterinare şi punctele farmaceutice veterinare pot fi înfiinţate
doar cu respectarea condiţiilor referitoare la domeniile de competenţă în care profesiunea de medic veterinar are exclusivitate, prevăzute în Legea nr. 160/1998 pentru organizarea şi exercitarea profesiunii de medic veterinar, republicată, cu modificările
ulterioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Farmacie veterinara Catalina Roxana Catalina Roxana Daca am calificarea de tehnician veterinar , care se incadreaza in categoria profesiilor liberale si detin 90% din capitalul societatii pot obtine autorizatia ... (vezi toată discuția)
Cabinet medical veterinar - pot deschide si farmacie veterinara ca p.f.a.? cripa40 cripa40 Buna ziua,as dori sa ma ajutati sa-mi clarific urmatoarea problema;sunt medic veterinar si functionez ca si Cabinet medical veterinar adica persoana fizica ... (vezi toată discuția)