Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. In iulie termin facultatea de medicina ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. In iulie termin facultatea de medicina veterinara ...

Buna ziua. In iulie termin facultatea de medicina veterinara si as dori sa imi infiintez o farmacie veterinara. Pot sa o infiintez dupa absolvire sau am nevoie sa lucrez ca angajat undeva inainte?
Farmaciile veterinare şi punctele farmaceutice veterinare pot fi înfiinţate
doar cu respectarea condiţiilor referitoare la domeniile de competenţă în care profesiunea de medic veterinar are exclusivitate, prevăzute în Legea nr. 160/1998 pentru organizarea şi exercitarea profesiunii de medic veterinar, republicată, cu modificările
ulterioare.