Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum poate sa afle de când n-au mai fost depuse ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum poate sa afle de când n-au mai fost depuse declarațiile și bilanturile?

Buna seara,
Ma regăsesc in următoarea situație: am hotarat sa ajut un prieten care are o firmă (SRL) pe care nu a mai avut activitate din anul 2006. Are declarația 100, 101 si bilanțul depuse pana la anul 2009. In perioada 2006-2009 declarațiile sunt depuse pe 0 (pentru ca nu a mai avut activitate).
El a fost plecat din țară în perioada Ianuarie 2007 - Martie 2021. A avut pe cineva care ar fi trebuit sa-i întocmească declarațiile si bilanțurilor, dar din pacate nu mai reușește sa ia legatura cu persoana respectivă si acum ar vrea sa le aduca la zi (tot pe 0 pentru ca nu a mai facut nimic pe firmă dat fiind faptul că a fost plecat).
Cum poate sa afle de când n-au mai fost depuse declarațiile și bilanturile? (ca sa stie ce are de facut sa îndrepte lucrurile).
Multumesc anticipat pentru raspuns.
george-neagu, moderator
Mergeti direct la ei la finante in judetul respectiv cu codul fiscal al firmei la biroul care da informatii despre agentii economici.
Va multumesc mult pentru răspunsul prompt primit din partea dvs. Acum sper sa gasesc deschidere si la biroul de informații. Ma gândeam ca poate exista vreo baza de date a ANAF privind istoricul declaratîlor (dupa natura lor) in functie de CUI, alta decat verificarea clasica pe mfinanțe.ro (care nu ma ajuta deloc în rezolvarea problemei expuse de mine).
Vedeti daca va ajuta
[ link extern ] /