Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Documente necesare predarii online profesori cu ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Documente necesare predarii online profesori cu comorbiditati

Buna ziua,
De ce documente are nevoie un profesor cu comorbiditati pentru a putea continua predarea online? Aceste documente medicale trebuie vizate obligatoriu si la medicina muncii? In ce ordin se gasesc aceste prevederi?
Multumesc
Personalul didactic din cadrul unităților de învățământ/conexe/instituțiilor de învățământ aflat în grupa de risc, respectiv vârstnici, persoane cu diabet zaharat sau alte boli cronice, persoane cu imunitate deficitară, poate desfășura activități didactice în sistem online numai în baza unei adeverințe emise de medicul de medicina muncii sau medicul curant.
[ link extern ]