Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fotografiere intre angajati in timpul programului de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fotografiere intre angajati in timpul programului de lucru

Buna ziua,

ce reglementari se pot introduce in Regulamentul Intern privind fotografierea angajatilor intre ei?
Poate firma interveni in vreun fel daca un angajat fotografiaza un alt angajat in timpul programului de lucru sau poate stabili interzicerea fotografierii atata timp cat angajatii isi folosesc telefoanele personale pentru acest fapt? Se poate sanctiona?
Daca utilizarea telefonului este interzisa, atunci consider ca nici pentru fotografiere nu poate fi folosit.