Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Daca pentru un angajat s-au omis anumite ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Daca pentru un angajat s-au omis anumite responsabilitati ...

Buna ziua,

Daca pentru un angajat s-au omis anumite responsabilitati din fisa postului ( sunt specifice functiei pe care o ocupa) ce se poate face?
Alta fisa de post cred ca ar refuza sa o semneze.
Multumesc,
iuliana8, utilizator
Art. 40 C.mun.
(1) Angajatorul are, in principal, urmatoarele drepturi:
a) sa stabileasca organizarea si functionarea unitatii;
b) sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii;
c) sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor;
.....
Buna ziua,

In situatia in care angajatul refuza sub orice forma sa semneze o alta fisa de post cum i le aducem la cunostinta?
Nu sunt responsabilitati in plus, au fost omise in fisa initiala de post.

Multumesc,
O puteti trimite prin posta cu confirmare de primire.