avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contractul de vanzare cumparare cu clauze de uzufruct ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contractul de vanzare cumparare cu clauze de uzufruct si intretinere ...

contractului de vanzare cumparare cu clauze de uzufruct si intretinere poate fi atacat de catre sora mea? Suntem 2 frati iar mama se afla in intretinerea mea si doreste sa mi lase mie ap ei
Cel mai recent răspuns: Anca46 , utilizator 21:12, 15 Iunie 2021
semnati un contract de intretinere. Sora il poate ataca, dar ramane de vazut daca are succes.
Pastrati dovezile ca v-ati ingrijit mama.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen de prescriptie actiune eu_blitz eu_blitz Buna ziua, vreu sa va intreb daca exista un termen de prescriptie in cazul unui contract de intretinere, daca exista un termen dupa care cineva nu mai poate ... (vezi toată discuția)
Obligatia baneasca de intretinere. ContSters280604 ContSters280604 Parintii mei au incheiat un contract de intretinere cu mama tatalui meu. Ulterior tata a decedat iar bunica, imobilizata fiind, nu doreste sa locuiasca cu ... (vezi toată discuția)
Act de vanzare-cumparare cu habitatie viagera intre parinti si fiul care a decedat rodiona rodiona Parintii au facut act de vanzare-cumparare cu habitatie viagera conform art,292 cd.penal in favoarea fiului lor la data de 23 sept.2010. In data de 27 august ... (vezi toată discuția)