avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executat silit de ANAF pt o datorie pe care nu am ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executat silit de ANAF pt o datorie pe care nu am facut-o

Executat silit de ANAF pt o datorie pe care nu am facut-o

Salut,

In 2008, am fost de acord sa fiu administratorul unei firme fondate de sotul meu, 2 angajati au luat credite pe firma, ei nu au mai platit ratele pt ca firma a intrat in faliment si acum ANAF-ul ma urmareste pe mine sa recupereze banii.

Mentionez ca nu am semnat nici un contract de credit. E legal ce se intampla aici?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:06, 17 Iunie 2021
Buna ziua,
Nu inteleg cum puteau angajatii sa ia credite pe firma dvs.?!?!

Daca nu va apartin creditele, formulati contestatie la executare.
Ca cei doi sa fi putut face un credit pe firma, trebuia sa fi avut acces la actele firmei. Deci?
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita carmen51 carmen51 Buna seara In 2006 am contractat 2 credite de la o banca. Din 2010 am intrat in somaj si nu am mai putut sa-mi achit ratele iar banca mi-a cesionat creditele ... (vezi toată discuția)
Executare silita varya varya buna ziua. am si eu o problema cu bancile. in 2008 am fct 2 credite pt firma la care lucram, fara nici un act la mana. sase luni mai tarziu firma a intrat in ... (vezi toată discuția)
Raspundere asociati CristiPP CristiPP Buna ziua, In anul 2004 am fost angajat, ca Director, la o firma(SRL), unde in urma rezultatelor obtinute, am devenit din 2007 si asociat(cu 5%). In 2008, ... (vezi toată discuția)