Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executat silit de ANAF pt o datorie pe care nu am ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executat silit de ANAF pt o datorie pe care nu am facut-o

Salut,

In 2008, am fost de acord sa fiu administratorul unei firme fondate de sotul meu, 2 angajati au luat credite pe firma, ei nu au mai platit ratele pt ca firma a intrat in faliment si acum ANAF-ul ma urmareste pe mine sa recupereze banii.

Mentionez ca nu am semnat nici un contract de credit. E legal ce se intampla aici?
Buna ziua,
Nu inteleg cum puteau angajatii sa ia credite pe firma dvs.?!?!

Daca nu va apartin creditele, formulati contestatie la executare.
Ca cei doi sa fi putut face un credit pe firma, trebuia sa fi avut acces la actele firmei. Deci?
~ Conținut șters la cerere ~