Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cartea tehnica a unui imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cartea tehnica a unui imobil

Sintem proprietarii unor apartamente intr-un bloc nou,constituiti intr-o Asociatie de Proprietari legal infiintata. Dezvoltatorul refuza predarea Cartii Tehnice a imobilului.
Am facut demersuri la Primaria Timisoara pentru a primi o copie dupa documentatia de autorizare dar Primaria refuza acest lucru. Mentionez ca raspunsul primit de la Primarie Directia Urbanism este semnat de aceeasi persoana, inspector la Directia de Urbanism,care a semnat si receptia blocului si multe alte acte. Ce putem face pt a rezolva aceasta situatie????#-o
Adresati-va Inspectoratului Regional in Constructii Bucuresti-Ilfov daca sunteti din Bucuresti, respectiv Inspectoratului Judetean in constructii din judetul in care locuiti. Gasiti adreselepe site-ul www.isc-web.ro