Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,va rog sa ma ajutați cu un răspuns...m am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,va rog sa ma ajutați cu un răspuns...m am despărțit ...

Bună ziua,va rog sa ma ajutați cu un răspuns...m am despărțit de fostul concubin cu care am un băiețel și am o hotărâre judecătorească în care este stabilit domiciliul copilului la mine.copilul poarta numele de familie al tatălui iar tatăl lui ii ia alocatia de stat de mai bine de 6 luni folosind banii copilului în scop propriu...ce pot face pentru ca el sa înapoieze banii care nu sunt dreptul lui ci al copilului?va multumesc frumos
O actiune in pretentii in instanta impotriva acestuia pentru sumele incasate.
Solicitati de asemenea autoritatii ca alocatia copilului sa va fie dv. acordata, avand in vedere ca nu sunteti casatorita cu tatal copilului si hotararea prin care s-a stabilit domiciliul copilului.
Va multumesc

Corina Capotã a scris:

O actiune in pretentii in instanta impotriva acestuia pentru sumele incasate.
Solicitati de asemenea autoritatii ca alocatia copilului sa va fie dv. acordata, avand in vedere ca nu sunteti casatorita cu tatal copilului si hotararea prin care s-a stabilit domiciliul copilului.