Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, As dori sa stiu daca, din punct de vedere ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, As dori sa stiu daca, din punct de vedere legal,este ...

Buna seara,
As dori sa stiu daca, din punct de vedere legal,este permis ca un detinut să fie inchis intr un penitenciar in care parte din conducere/personalul închisorii este o ruda de a sa?
Si daca da, se poate face ceva pentru a cere mutarea intr un alt penitenciar?
Multumesc mult
Nu cred ca exista o asemenea prevedere in legislatia noastra.