Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... In institutiile publice,este permisa achizitionarea ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

In institutiile publice,este permisa achizitionarea unor aparate ...

In institutiile publice,este permisa achizitionarea unor aparate de aer conditionat?
OUG 37/2008
art.2
(1) Autorităţilor şi instituţiilor publice prevăzute la art. 1 li se interzice achiziţionarea de mobilier, aparatură electrocasnică, aparate de telecomunicaţii pentru birouri, astfel cum sunt clasificate în Hotărârea Guvernului nr. 2.139/2004 pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea şi duratele normale de funcţionare a mijloacelor fixe, precum şi imobile, autoturisme, aparate de aer condiţionat şi aparate audiovideo.