avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... In institutiile publice,este permisa achizitionarea ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

In institutiile publice,este permisa achizitionarea unor aparate ...

In institutiile publice,este permisa achizitionarea unor aparate de aer conditionat?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:03, 8 Iulie 2021
OUG 37/2008
art.2
(1) Autorităţilor şi instituţiilor publice prevăzute la art. 1 li se interzice achiziţionarea de mobilier, aparatură electrocasnică, aparate de telecomunicaţii pentru birouri, astfel cum sunt clasificate în Hotărârea Guvernului nr. 2.139/2004 pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea şi duratele normale de funcţionare a mijloacelor fixe, precum şi imobile, autoturisme, aparate de aer condiţionat şi aparate audiovideo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caldura la locul de munca Adryan69 Adryan69 Buna ziua lucrez într-o hală unde se produc anumite piese electrice . Pe lângă masinariile care produc caldura avem si doua cuptoare cu flacăra deschisa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt angajata in mall la o insuliță. aerul condiționat ... Maria Vade Maria Vade Buna ziua! Sunt angajata in mall la o insuliță. Aerul condiționat face probleme așa de mari in mall încât eu și alți colegi ai mei suntem tot timpul ... (vezi toată discuția)
Achizitie obiecte inventar institutii publice Whybal Whybal As vrea sa stiu daca institutiile publice pot achizitiona obiecte de inventar , echipamente electronice, de exemplu laptop-uri, monitoare LCD, calculatoare. Am ... (vezi toată discuția)