Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. O casa in valoare de 150.000,vândută ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. O casa in valoare de 150.000,vândută fictiv pe 10.000euro,se ...

Buna ziua. O casa in valoare de 150.000,vândută fictiv pe 10.000euro,se poate anula contractul de vânzare cumpărare? Va mulțumesc!
Nu in sensul infractiunii prevazute de art. 207 cod penal. Ci in sensul de cauza imorala care ar fi afectat consimtamintul la incheierea contractului de v-c.In fine, e complicata situatia.'' [ link extern ] ''
Florin Cornea , Consilier juridic