avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. O casa in valoare de 150.000,vândută ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. O casa in valoare de 150.000,vândută fictiv pe 10.000euro,se ...

Buna ziua. O casa in valoare de 150.000,vândută fictiv pe 10.000euro,se poate anula contractul de vânzare cumpărare? Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Florin Cornea , Consilier juridic 19:43, 13 Iulie 2021
Nu in sensul infractiunii prevazute de art. 207 cod penal. Ci in sensul de cauza imorala care ar fi afectat consimtamintul la incheierea contractului de v-c.In fine, e complicata situatia.'' [ link extern ] ''
Ultima modificare: Marți, 13 Iulie 2021
Florin Cornea , Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pret neserios? geo125879 geo125879 Pretul dintr-un contract de v-c mai mic decat cel din precontract (inscris sub semnatura privata: cumparator, vanzator, agentie) poate fi considerat pret ... (vezi toată discuția)
Bună seara. se poate face vânzare cumpărare între parinti ... Leea91 Leea91 Bună seara. Se poate face vânzare cumpărare între parinti și copil, părintii sunt lucizi,tineri și vor sa ii facă act de vânzare cumpărare dar nu la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am vandut o vila fiicei mele la un pret preferential. ... raicuraisa1 raicuraisa1 Buna ziua. Am vandut o vila fiicei mele la un pret preferential. Nu am prevazut nici o clauza viagera. Locuiesc in aceasta vila, neaband alta casa. Acum ea ... (vezi toată discuția)