avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul ...

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul meu si avem impreuna o masina care este trecuta pe numele sotului,acum cateva zile am luat masina si am plecat la mama 2 zile..ma sunat sotul sa i aduc masina si i am zis k mai stau o zi si io voi aduce..M am trezit k a sunat la 112 si a declarat k i am furat masina..mie mi sa spus k este bun comun si o pot folosi si eu cand vreau si unde vreau..A venit cu politia si mi a fost luata masina..este posibil??
Cel mai recent răspuns: Crihan_L , utilizator 17:48, 15 Iulie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
@av. Lascoschi Unii sunt mai egali decat altii in fata legii. Ati intuit corect situatia!
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu nu prea cred că așa au stat lucrurile. Pare a fi mai mult o întrebare pusă pentru a se asigura că nu se poate întâmpla să i se ia mașina în acest fel. Nu trimiteau cei de la 112 un echipaj să ia mașina din curtea omului, ce urgență e asta?

Apoi, oricât de abuziv ar fi un polițist de la țară (excluzând apelul de la 112 că e absurd), nu cred că ar risca problemele pe care le-ar avea după o reclamație.
@emilika Sa va fereasca Al de Sus sa aflati vreodata de ce e capabil un organ, national/local, tot aia-i! [ link extern ] /
Pai m am trezit k am fost sunata de catre politie si mi a zis k sa sunat la 112 k eu i am furat masina ..eu fiind la parintii mei au venit impreuna cu sotul si mi au luat masina.

Emilika40 a scris:

Poliția nu acționează ca recuperatorii, cum reiese din ce povestiți. Aveați tot dreptul să plecați cu mașina.
Și de unde știți că a sunat la 112, de la el? Prin 112 nu astfel de situații se rezolvă.

Este adevarat ceea ce am scris..am fost sunata de catre politie si mi sa spus k sa sunat la 112 si sa declarat k eu am furat masina ..eu fiind plecata de 2 zile la parintii mei..si vorbisem cu sotul k o sa io aduc dar mai stau o zi..dar el avea nevoie de ea atunci..Mi sa spus de catre politie k masina este trecuta pe el si trebuie sa io innapoiez..cat despre bunuri comune ne judecam in tribunal..de asta am intrebat dak e posibil asa cv.

Emilika40 a scris:

Eu nu prea cred că așa au stat lucrurile. Pare a fi mai mult o întrebare pusă pentru a se asigura că nu se poate întâmpla să i se ia mașina în acest fel. Nu trimiteau cei de la 112 un echipaj să ia mașina din curtea omului, ce urgență e asta?

Apoi, oricât de abuziv ar fi un polițist de la țară (excluzând apelul de la 112 că e absurd), nu cred că ar risca problemele pe care le-ar avea după o reclamație.

Alte discuții în legătură

Vatamare corporala din culpa DanielStoica DanielStoica Bună ziua De curând soția mea când a dat sa plece din parcare cu spatele s-a trezit cu o doamna lângă ea țipând ca a fost acroșată de mașina. ... (vezi toată discuția)
Am o problema! greenbongy greenbongy Sotia i-a luat cheile de la masina sotului ei pentru k el a inselat-o.. Ce poate sa faca el in cazul asta? Mai are doar talonul.. Sotia poate fi acuzata de ... (vezi toată discuția)
Gasit chei casa, masina, birou (rog raspuns urgent) ionion11 ionion11 Buna ziua, Am urmatoarea situatie (relatez pe scurt): Aseara, 16 apr, a doua zi de Paste, am vazut o masina care avea in yala portbagajului un set de chei ... (vezi toată discuția)