Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul ...

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul meu si avem impreuna o masina care este trecuta pe numele sotului,acum cateva zile am luat masina si am plecat la mama 2 zile..ma sunat sotul sa i aduc masina si i am zis k mai stau o zi si io voi aduce..M am trezit k a sunat la 112 si a declarat k i am furat masina..mie mi sa spus k este bun comun si o pot folosi si eu cand vreau si unde vreau..A venit cu politia si mi a fost luata masina..este posibil??
@av. Lascoschi Unii sunt mai egali decat altii in fata legii. Ati intuit corect situatia!
Eu nu prea cred că așa au stat lucrurile. Pare a fi mai mult o întrebare pusă pentru a se asigura că nu se poate întâmpla să i se ia mașina în acest fel. Nu trimiteau cei de la 112 un echipaj să ia mașina din curtea omului, ce urgență e asta?

Apoi, oricât de abuziv ar fi un polițist de la țară (excluzând apelul de la 112 că e absurd), nu cred că ar risca problemele pe care le-ar avea după o reclamație.
@emilika Sa va fereasca Al de Sus sa aflati vreodata de ce e capabil un organ, national/local, tot aia-i! [ link extern ] /
Pai m am trezit k am fost sunata de catre politie si mi a zis k sa sunat la 112 k eu i am furat masina ..eu fiind la parintii mei au venit impreuna cu sotul si mi au luat masina.

Emilika40 a scris:

Poliția nu acționează ca recuperatorii, cum reiese din ce povestiți. Aveați tot dreptul să plecați cu mașina.
Și de unde știți că a sunat la 112, de la el? Prin 112 nu astfel de situații se rezolvă.

Este adevarat ceea ce am scris..am fost sunata de catre politie si mi sa spus k sa sunat la 112 si sa declarat k eu am furat masina ..eu fiind plecata de 2 zile la parintii mei..si vorbisem cu sotul k o sa io aduc dar mai stau o zi..dar el avea nevoie de ea atunci..Mi sa spus de catre politie k masina este trecuta pe el si trebuie sa io innapoiez..cat despre bunuri comune ne judecam in tribunal..de asta am intrebat dak e posibil asa cv.

Emilika40 a scris:

Eu nu prea cred că așa au stat lucrurile. Pare a fi mai mult o întrebare pusă pentru a se asigura că nu se poate întâmpla să i se ia mașina în acest fel. Nu trimiteau cei de la 112 un echipaj să ia mașina din curtea omului, ce urgență e asta?

Apoi, oricât de abuziv ar fi un polițist de la țară (excluzând apelul de la 112 că e absurd), nu cred că ar risca problemele pe care le-ar avea după o reclamație.