Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Daca platesc salariatilor prime in timpul lunii cum ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Daca platesc salariatilor prime in timpul lunii cum este corect: ...

Daca platesc salariatilor prime in timpul lunii cum este corect: sa le dau brut ca un avans prime iar la lichidare sa retin contributiile si impozitul ? sau sa le pltesc netul in momentul platii adica inainte de lichidare. Multumesc.
Avansul , in general, se acorda in suma neta , urmand ca la lichidare sa se retina contributiile.