Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cuplu de cetateni romani dorim sa ne repatriem dupa 20 ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cuplu de cetateni romani dorim sa ne repatriem dupa 20 de ani ...

Cuplu de cetateni romani dorim sa ne repatriem dupa 20 de ani de munca in SUA. Am reinnoit CI si pasapoartele romanesti sa nu avem probleme cand vizitam. Putem face dovada domiciuliului si-a muncii in SUA cu facturi si state de plata. De ce acte avem nevoie ca sa importam un container cu bunuri mobile fara sa platim taxe vamale? N-avem masina sau electronice, doar bunuri gospodaresti. Multumiri.
Această informație ar trebui obținută de la Direcția Vamală județeană sau a mun. București.