Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Inselatoria - ca tema de discutie la clasa
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Inselatoria - ca tema de discutie la clasa

As vrea sa va rog sa imi prezentati si mie un caz de inselatorie grava pe care sa il pot dezbate la clasa...Va multumesc anticipat:)
Sunt multe probleme de inselatorie in ceea ce priveste protectia consumatorilor.Daca doriti astfel de exemple va stau la dispozitie.
Chiar as dori exemple de inselatorie in ceea ce priveste consumatorii :)

Va pot da si eu exemple din USA :) Cateva tari rau de tot:)

Puteti sa dati un exemplu mult mai complex si care este combinat , dandu-le exemplu copiilor ca poti ajunge sa iti si pierzi viata daca recurgi la inselaciune!
Cazul Sergiu Bahaian, patronul SABINA PRODUCT! Cel care folosea diferite persoane "de fatada" puse ca administratori de societati comerciale , dadea tepe(CEC-uri fara acoperire) folosindu-se de acestia si , cand acestia amenintau ca dau in vileag totul si isi cereau partea , ii ingropa de vii turnand beton peste ei sau ii arunca in Canalul Dunare Marea Neagra!
In acest fel copiii vor avea si urmarea faptelor necinstite sau consecintele grave care pot urma unor asemenea activitati ilegale!
MIHAI GRIGORE, Avocat
In primul rand, va rog sa mentionati pentru ce clasa doriti sa aveti o asemenea tema?:)