Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Pentru angajare cetateni straini (Egipt), ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Pentru angajare cetateni straini (Egipt), ce salariu ...

Buna ziua,
Pentru angajare cetateni straini (Egipt), ce salariu minim trebuie la angajare?

Multumesc frumos!
cel puțin salariului de bază minim brut pe țară garantat în plată. (rezultă din OUG 194/2002 - art 56 alin 1. - modificat prin L 247/2108)
romascanu, moderator
În cazul lucrătorilor înalt calificați, salariul trebuie să fie la nivelul de cel puțin două ori câștigul salarial mediu brut.