Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reclamare aplicare lege / normative pensionare :
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reclamare aplicare lege / normative pensionare :

Pentru stagiul militar, punctajul este incorect (moral)= 0 .15 .Armata a fost obligatorie, iar pe timpul armatei fiecare recrut putea obtine cel putin 0.6 puncte cu salarii minime pe economie . Pe langa faptul ca a fost pagubit de salariile pe care le-ar fi incasar daca lucra 8 ore / zi, a prestat pentru tara 24/24 cu un punctaj pe sfert!
alexstaneci, utilizator
(1)

(2)
1988 1.500 Iulie 2.000

Raportati cifrele de la punctul (2) la cele de la punctul (1)
Pentru 1989 va fac eu:
2000:3063=0,65295

Trebuie sa tineti seama de urmatoarele prevederi legale:
Legea 263/2010
Art.164(2);Art.165(1) lit.b):Anexele 7 si 8 din aceiasi lege.

Carp Mircea, utilizator
Pricep mai greu, dar tot nemultumit , deci se dau punctele (aproximativ cu realitatea in cazul meu ) insa nu si stagiul de cotizare. Multumesc!
Eu v-am spus fara sa calculez ca ar iesi 0.6.Au iesit 0,65.