Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara, În urma unui divorț, cu un singur copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara, În urma unui divorț, cu un singur copil ( major, ...

Bună seara,
În urma unui divorț, cu un singur copil ( major, de 30 ani), care e cota fiecăruia ptr partaj: 50-50 soții, sau se împarte totul la 3 ( 33,3 fiecare)?
Mulțumesc anticipat.
partaj fac in 3 daca copilul are o cota, daca a cumparat impreuna cu parintii. Daca a investit, are un drept de creanta. Daca nimic din astea, sotii impart egal.
si daca copilul a investit, tot impart egal, dar ce ramane.