Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În cazul unui salariat din domeniul constructiilor, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În cazul unui salariat din domeniul constructiilor, cu studii ...

În cazul unui salariat din domeniul constructiilor, cu studii superioare, salariul minim este de 3000 lei?
Multumesc!
Buna ziua
Da, nu exista diferente intre salariati in ceea ce priveste salariul minim brut in functie de studiile pe care le au.
Este acelasi salariu indiferent de ce studii sunt necesare pentru ocuparea unui post.

La fel se va proceda si de la 01.01.2022,nu va mai exista diferente la salariul minim in functii de studii.