avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În cazul unui salariat din domeniul constructiilor, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În cazul unui salariat din domeniul constructiilor, cu studii ...

În cazul unui salariat din domeniul constructiilor, cu studii superioare, salariul minim este de 3000 lei?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:21, 11 Octombrie 2021
Buna ziua
Da, nu exista diferente intre salariati in ceea ce priveste salariul minim brut in functie de studiile pe care le au.
Este acelasi salariu indiferent de ce studii sunt necesare pentru ocuparea unui post.

La fel se va proceda si de la 01.01.2022,nu va mai exista diferente la salariul minim in functii de studii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul minim brut pe economie Monici Monici Buna ziua, Am si eu o intrebare: am un angajat caruia vreau sa ii dau salariul minim brut pe economie. Daca are studii superioare, indiferent ca acestea ... (vezi toată discuția)
Salariu minim pe economie studii superioare paicaflorica paicaflorica In prezent nu mai exista diferenta intre salar minim pe economie pt studii medii si studii superioare?Multumesc f mult pt ca existati (vezi toată discuția)
Salariul minim studii superioare danyyyyy danyyyyy Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine salariul pentru studi superioare in 2014 care este , mentionez ca domeniul de activitate al firmei este activitati ... (vezi toată discuția)