Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara Bunica mea a lucrat in 1976 si de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara Bunica mea a lucrat in 1976 si de la locurile de munca ...

Buna seara
Bunica mea a lucrat in 1976 si de la locurile de munca nu i se gaseste carnetul de munca pentru a iesii la pensie,are 2 adeverinte eliberate de la 2 locuri diferite de munca. Problema este ca a incercat sa dea cartea de munca pierduta la monitorul oficial insa nu poate pt ca nu stie seria si nr.
Mentionez ca pe adeverinte sunt trecute numerele de contract si data cand a fost emis.
Ce pot face in situatia asta sa o pot da la monitorul oficial?
Am facut contestatie pt ca a fost respinsa de casa de pensii sector 3 exact pt motivul acesta cum ca nu are carte de munca. Am primit raspuns de la judecatorie ca trebuie sa o dau la monitorul oficial dar nu am de unde sa i-au seria si numarul .
Multumesc
Unirea Shopping Center Bucuresti - activa
[ link extern ]

intrebati daca au seria si numarul carnetului de munca al bunicii .
Multumesc din suflet dar a fost acolo si nu au gasit.o,i-a dat perioada cand a lucrat dintr.un caiet vechi pe care l-au gasit…dar au spus ca nu au seria si nr ..
Incercati si aici , poate stiu ceva de arhiva Intreprinderii pentru Administrarea Cladirilor:
RA-APPS
[ link extern ] /
A fost si aici si i-au spus ca nu o gaseste cu cartea de munca doar ce are in registru