Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! In conditiile in care Asociatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! In conditiile in care Asociatia de proprietari nu ...

Buna ziua!
In conditiile in care Asociatia de proprietari nu mai are cenzor si CEX doreste sa ia un cenzor remunerat, insa proprietarii nu doresc asta cum procedam?
hotararea o ia comitetul! ...
Asociatia de proprietari detine obligatia legala sa detina in echipa manageriala cenzor/comisie de cenzori care pot fi interni din randul membrilor proprietari sau externi persoana specializate autorizate si acreditata CECCAR
Daca nu exista cenzopr/comisie interna ,comitetul executiv detine competenta sa dispuna angajare cenzor extern