Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună seara. Odată cu introducerea restricțiilor, de ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună seara. Odată cu introducerea restricțiilor, de luni,intr ...

Bună seara.
Odată cu introducerea restricțiilor, de luni,intr un magazin cu produse electrice,sanitare,curățenie este necesar certificat verde?
Mentionez că nu e situat într un centru comercial.
Mulțumesc.
Buna ziua
Nu este necesar.
Vă mulțumesc!
Potrivit HG 1161/2021, din 25 octombrie (deci după data răspunsului d-lui Cioca) accesul în magazinele nealimentare, care n-au nicio legătură cu centrele și parcurile comerciale este permis numai pentru persoanele vaccinate complet sau vindecate.
Nu aveți voie.
Manuela Rășină, administrator