Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna,tinand cont de vremurile actuale am o intrebare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna,tinand cont de vremurile actuale am o intrebare la care ...

Buna,tinand cont de vremurile actuale am o intrebare la care nu am gasit raspuns. Tata lucreaza in domeniul constructiilor(la firma) si i s-a comunicat ca trebuie sa se vaccineze daca mai vrea sa lucreze. Daca nu, i se va desface contractul de munca. Este posibil asa ceva? Tinand cont ca ei nu lucreaza cu publicul ci in hală. Multumesc
Este posibil, dar nu pentru motivul vaccinarii.