avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna,tinand cont de vremurile actuale am o intrebare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna,tinand cont de vremurile actuale am o intrebare la care ...

Buna,tinand cont de vremurile actuale am o intrebare la care nu am gasit raspuns. Tata lucreaza in domeniul constructiilor(la firma) si i s-a comunicat ca trebuie sa se vaccineze daca mai vrea sa lucreze. Daca nu, i se va desface contractul de munca. Este posibil asa ceva? Tinand cont ca ei nu lucreaza cu publicul ci in hală. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:46, 26 Octombrie 2021
Este posibil, dar nu pentru motivul vaccinarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz vaccinare, consecinte legale mary5000 mary5000 Care este contraventia in caz ca nu fac vaccinul obligatoriu BCG antituberculoza? (vezi toată discuția)
Buna ziua.lucrez în învățământ,profesor titular.va rog ... milena2020 milena2020 Buna ziua.Lucrez în învățământ,profesor titular.Va rog sa -mi explicați cum mi se poate desface contractul,în condițiile în care refuz vaccinarea sau ... (vezi toată discuția)
Cum pot ataca o eventuala lege a vaccinarii? SimonaAn25 SimonaAn25 Avand in vedere faptul ca actualul proiect de lege privind vaccinarea incalca multe drepturi si libertati, incalcand si constitutia României, ce actiuni ... (vezi toată discuția)