Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Am o intrebare legata de un dosar ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Am o intrebare legata de un dosar inregistrat in 3.12.2019 ...

Buna ziua,

Am o intrebare legata de un dosar inregistrat in 3.12.2019 pentru drepturi banesti (plata unor salarii de catre o firma la care am lucrat).

In 21.04.2021 s-a dezbatut ultima sedinta in care se confirma ca voi primi suma pe care o solicitam. Avocatul ne-a transmis ca trebuie sa asteptam sentinta, care se va pronunta la 45 de zile de la ultimul termen. De atunci, din aprilie, sentinta nu a fost pronuntata.

Intrebarea mea este: Este posibil sa astepti o perioada atat de lunga pentru pronuntarea sentintei judecatorilor?

Din păcate, da, durează. Ceea ce puteți face este să transmiteți instanței o cerere privind urgentarea redactării hotărârii.