avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Am o intrebare legata de un dosar ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Am o intrebare legata de un dosar inregistrat in 3.12.2019 ...

Buna ziua,

Am o intrebare legata de un dosar inregistrat in 3.12.2019 pentru drepturi banesti (plata unor salarii de catre o firma la care am lucrat).

In 21.04.2021 s-a dezbatut ultima sedinta in care se confirma ca voi primi suma pe care o solicitam. Avocatul ne-a transmis ca trebuie sa asteptam sentinta, care se va pronunta la 45 de zile de la ultimul termen. De atunci, din aprilie, sentinta nu a fost pronuntata.

Intrebarea mea este: Este posibil sa astepti o perioada atat de lunga pentru pronuntarea sentintei judecatorilor?

Cel mai recent răspuns: Ana Alexandrov , Avocat 16:34, 27 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din păcate, da, durează. Ceea ce puteți face este să transmiteți instanței o cerere privind urgentarea redactării hotărârii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort, termen pronuntare popescucarmen43 popescucarmen43 aflata in proces de divort cu minori ultimul termen in luna martie 2014 cu respect vin sa pun intrebarea care este termenul pentru pronuntarea unei hotarari ... (vezi toată discuția)
Sentinta divort anemarie213 anemarie213 Buna ziua, aveti idee cat dureaza pana ajunge sentinta acasa? S-a pronuntat divortul pe 28 ianuarie, si nici acum nu a ajuns sentinta la mine. Imi puteti ... (vezi toată discuția)
Sentinta data, dar neprimita acasa marian1268 marian1268 buna ziua, va rog sa ma lamuriti intr-o situatie. am avut un proces in care s-a dat sentinta pe data de 30.07.2014. suntem in 20.10.2014, iar acasa nu mi-a ... (vezi toată discuția)