Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... -restaurantele beneficiiaza de somajul tehnic cf.hg ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

-restaurantele beneficiiaza de somajul tehnic cf.hg 1130/2021? ...

-restaurantele beneficiiaza de somajul tehnic cf.hg 1130/2021?
Buna ziua
Da, beneficiaza de masurile prevazute in OUG 111/2021 care reglementeaza somajul tehnic. Toate activitatile restrictionate total sau partial prin HG 1130/2021 beneficiaza de aceste masuri.