Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum trebuie formulat un act de mana de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum trebuie formulat un act de mana de vanzare-cumparare,a unui ...

Cum trebuie formulat un act de mana de vanzare-cumparare(fictiv)a unui apartament,de o mama catre unicul ei fiu?Se poate face pur si simplu intre mama si fiu,s-au trebuie mers la notar?Acest act,ii va fi necesar mamei la Primarie pentru subventia de caldura.Ea figurand acum cu doua proprietati. Multumesc anticipat.
DLaurentiu, utilizator
Si credeti ca facand un act de mana, neautentic, neoficial, neintabulat la Cartea Funciara si neinregistrat nicaieri, apartamentul respectiv, se va "sterge" din proprietatea mamei?
Actul de mana nu are nici o valoare..
Intreb,pentru ca asa i s-a spus la primarie.Sa aiba un act de mana de vanzare-cumparare si va putea obtine acea subventie.Asa i s-a spus asa va intreb pe dvs.
DLaurentiu, utilizator