Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O societate comerciala care plateste angajatii pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O societate comerciala care plateste angajatii pe cartea de munca ...

O societate comerciala care plateste angajatii pe cartea de munca cu salariul minim pe economie si plateste ..,,LA GRI " - o diferenta privind niste bonusuri ( transmitand asta angajatilor, prin fisiere pe email ) , unde poate fi reclamata pentru faptul ca dupa incheierea contractului de munca al unui angajat , DREPTURILE ,,LA GRI " - nu au mai fost platite !!!???- exista comunicari din lunile trecute pe email privind calculul acestor bonusuri !!!!!!
Multumesc !!!
Depuneți o sesizare la ITM.

Acordarea unui salariu net mai mare decât cel evidențiat în statele de plată a salariului și în declarația lunară privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitului pe venit și evidența nominală a persoanelor asigurate, transmisă autorităților fiscale, constituie contravenție sancționată cu amendă [/ b]de la 8.000 lei la 10.000 lei pentru fiecare salariat identificat în această situație, fără a depăși valoarea cumulată de 100.000 lei.

Multumesc !