avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1377 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lichidarea
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lichidarea

BUNA ZIUA .Am lucrat la o firma de distributie produse alimentare .O. cunostinta care are magazin alimentar a ramas cu sold la firma la care am lucrat iar seful meu nu mi a dat restul de bani si tichete spunand ca atunci cand recupereaza bani de la acea societate sau imi taie mie chitanta pe suma datorata de ei. vreau sa stiu care sunt demersurile la urma urmei legale.eu am terminat colaborarea cu ei de pe 20 septembrie.
Ultima modificare: Luni, 6 Decembrie 2021
morosa, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:50, 6 Decembrie 2021
nu mai scrieti cu majuscule si pe viitor dati detalii de la bun inceput ca nu sta nimeni sa ghiceasca sau sa va scoata informatii cu clestele..
mergeti la cunostinta dvs, poate o convingeti sa plateasca.
daca nu va recuperati banii, trebuie sa va judecat cu astia unde ati lucrat daca aveti in contract baniide care vorbiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informare cayafa cayafa buna seara am lucrat la o firma de distributie din bucuresti mi-am dat demisia cu acordul partilor dar salariul nu mi l-am primit pe ultima luna lucrata ... (vezi toată discuția)
Recuperare creante sebaman sebaman O intrebare te rog: Sunt din Resita, prietena mea lucreaza la o firma de distributie, ea a distribuit unei firme (din slatina timis) produse in timp de 10000 ... (vezi toată discuția)
Taiere bonuri de masa bogdandatcu bogdandatcu Buna ziua, Ma intereseaza daca este normal sa se taie 13 bonuri de masa pentru 3 zile de concediu medical pe motiv ca absenteismul a fosta mare in ... (vezi toată discuția)