Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 112 se poate depune si la ghiseu?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 112 se poate depune si la ghiseu?

Buna seara,

Pentru un P.F.A., cu un singur angajat Declaratia 112 se poate depune si la ghiseu?

Multumesc
george-neagu, moderator
Nu se poate la ghiseu .

Din instructiunile declaratiei 112 :

2. Declaraţia se depune prin mijloace electronice de transmitere la distanţă,
conform legii.
Pentru depunerea declaraţiei, plătitorul/împuternicitul trebuie să deţină un certificat
calificat, eliberat în condiţiile Legii nr. 455/2001 privind semnătura electronică,
republicată, cu modificările şi completările ulterioare.
Programul de asistenţă este pus la dispoziţia contribuabililor gratuit de unităţile
fiscale subordonate sau poate fi descărcat de pe site-ul Agenţiei Naţionale de
Administrare Fiscală, la adresa www.anaf.ro.