Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire salariu

Bună ziua,am primit de la banca proprire pe cardul de salariu de către Anaf.Sunt accesorii cum le spun dânșii,care sunt de 13-14ani și nu am primit nimic cum ca mi se va pune proprire Eu practic nu am nici o datorie la ei în afara de penalitățile acelea.Este ok sa se pună proprire la penalități?Mulțumesc pt.eventualele răspunsuri.
gi-jane2, moderator
Bună seara! Orice sumă datorată și constatată printr-un titlu executoriu poate să fie supusă executării silite, inclusiv penalitățile. ANAF este organ de executare pentru sumele pe care le datorați acesteia.

Cu privire la înștiințare, ar fi trebuit să primiți o adresă de înființare a popririi de la ANAF, comunicată la domiciliul dumneavoastră.