Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit programatori
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit programatori

As dori sa stiu daca scutirea de impozit pentru programatori se mentine si in 2010.
=D> Raspunsul este da :dance3:
Buna seara,
da-mi si mie temeiul juridic, te rog! E vorba doar de dreptul de autor sau e altceva?
Programatorii sunt scutiti de la plata impozitului pe salariu, deci nu exista nicio legatura cu drepturile de autor. Temei juridic nu am de unde sa va dau, am observat ca aceasta scutire se mentine si in 2010 personal. Va dati seama de unde . :)
deci doar daca sunteti salariat se aplica. am mai auzit, dar nu reusesc sa gasesc temeiul juridic, inca. in fluturas nu scrie temeiul juridic, dar poate ne poate lamuri colega dvs de la salarii. oare ne ajuta?
Am inteles ca scrie in Codul fiscal. Mai mult de atat nu pot sa va spun. Bafta multa.