Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit programatori
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit programatori

As dori sa stiu daca scutirea de impozit pentru programatori se mentine si in 2010.
Ordinul nr. 250/2004, dimpreuna cu codul fiscal.
Atentie la incadrare, caci trebuie indeplinite cumulativ conditiile din Odinul comun 250 (Cod Caen, venituri pe salariat, functia, fisa post etc.), caci altminteri , la o inspectie fiscala sau audit, se stabilesc sumele de plata si majorari de intarziere, daca se constata ulterior ca nu va incadrati in conditiile de neimpozitare prevazute si nu ati retinut impozitul datorat.
~ Conținut șters la cerere ~