Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Este adevarat ca nu trebuie platit nimic taxe....refer ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Este adevarat ca nu trebuie platit nimic taxe....refer la taxa ...

Este adevarat ca nu trebuie platit nimic taxe....refer la taxa de timbru sau etc la Tribunal la nimic exemplu la cerere de despagubire.,?Multumesc deja inante daca primesc un raspuns
OUG 80/2013 privind taxele judiciare de timbru, prevede: "acţiunile şi cererile având ca obiect despăgubiri civile pentru prejudiciile materiale și morale decurgând din vătămări ale integrităţii fizice şi/sau psihice se taxează cu 100 lei".