Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Perioada in care beneficiezi de pensie de invaliditate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Perioada in care beneficiezi de pensie de invaliditate se ia ...

Perioada in care beneficiezi de pensie de invaliditate se ia in calcul pentru stagiul complet de cotizare, ca sa beneficiezi de reducerea varstei pentru grupa?
Ex: 20 ani pensie invaliditate, 10 ani lucrati in grupa 1. Am 35 ani stagiu complet?
Da.