avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Perioada in care beneficiezi de pensie de invaliditate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Perioada in care beneficiezi de pensie de invaliditate se ia ...

Perioada in care beneficiezi de pensie de invaliditate se ia in calcul pentru stagiul complet de cotizare, ca sa beneficiezi de reducerea varstei pentru grupa?
Ex: 20 ani pensie invaliditate, 10 ani lucrati in grupa 1. Am 35 ani stagiu complet?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:26, 19 Februarie 2022
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reducere varsta standard de pensionare pentru cei care au lucrat in gr.a ii-a de munca Felicia_Cirstea Felicia_Cirstea Buna ziua, Sotul meu este nascut in data de 18.02.1957 si are o vechime in munca de 34 ani, 8 luni si 9 zile din care: - in grupa a II-a de munca ... (vezi toată discuția)
Cand pot beneficia la dreptul de pensie flory_a42 flory_a42 Tatal meu este nascut pe 05.01.1952,are perioada contributiva 23 ani,10 luni si 13 zile,perioada necontributiva(stagiul militar) 1 an,4 luni si 2 zile,deci un ... (vezi toată discuția)
Plata in avans fond pensie ContSters289959 ContSters289959 daca achit in avans cateva luni la fondul de pensii sociale pe baza unui contract de asigurari sociale acestea se iau in calcul la stagiu complet de cotizare ... (vezi toată discuția)