avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua. Am cumparat o casa veche din 1901 si in ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua. Am cumparat o casa veche din 1901 si in extrasul cf ...

Buna ziua. Am cumparat o casa veche din 1901 si in extrasul cf eu am 3/4, cota si mai este o persoana cu 1/4 cota plus 1/4 din teren. Am cumparat casa de la o femeie in varsta care a mostenito de la parinti si ea spune ca nu stie cine este acea persoan care apare in cf. Cum fac sa scot acea persoana din cf ca pentru autorizatia de demolare/constructie am nevoie de acordul ei si nu gasesc nicaieri date despre acea persoana?
Cel mai recent răspuns: Vladislav20 , utilizator 08:33, 22 Februarie 2022
Nu o sa il gasiti pentru ca persoana probabil este decedata deja de 100 de ani. Doamna de la care a-ti cumparat ar fi trebuit sa deschida o actiune in instanta cu acest scop. Luati legatura cu un avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare imobil neversaynever neversaynever Buna ziua,am si eu o problema care suna cam asa;Se cumpara o casa veche inscrisa in CF si la care extrasul spune; casa ,curte si gradina in suprafata totala de ... (vezi toată discuția)
Cumpar teren cu casa veche erikamaria erikamaria Doresc sa cumpar un teren cu o casa veche pe el 1937 . Este o mostenire care a fost dezbatuta si proprietarul a castigat mostenirea dar trebuie sa dea o ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! am urmatoarea situatie: in cf trecut un proprietar ... kar.1209 kar.1209 Buna ziua ! Am urmatoarea situatie: In cf trecut un proprietar cu intabulare drept de prorprietate, restituire, dobandit prin iesire din indiviziune cu o cota ... (vezi toată discuția)