avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu cat sar ...

Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu cat sar mari de la 1 martie
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 17:31, 24 Februarie 2022
Ținând cont de faptul că, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Statistică, în 2021, rata inflației a fost de 5,1%, cuantumul ISR se va majora automat din martie cu aceeași valoare, urmând să se majoreze de la 500 de lei, cât este acum, la 525,5 lei.

Indemnizația de handicap accentuat va crește de la 375 lei la 394 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am înțeles că pe 1 martie 2022 se mărește isr ul.stie cineva ... mircic1984 mircic1984 Am înțeles că pe 1 martie 2022 se mărește ISR ul.Stie cineva oare cu cat va creste de la valoarea lui din prezent de 500 lei?Vă mulțumesc!!! (vezi toată discuția)
Prescriererea indemnizatiei pentru cresterea copilului Radamante Radamante (1)Începând cu data de 1 ianuarie 2011, persoanele care, în ultimul an anterior datei naşterii copilului, au realizat timp de 12 luni venituri din ... (vezi toată discuția)
Despre indemnizația handicap costel01 costel01 Buna seara. As vrea sa stiu indemnizația minima de handicap,în luna ianuarie v-a fi tot 640 ron ?va multumesc anticipat. O seara buna (vezi toată discuția)