Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Administrator firma, se cere contract?
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Administrator firma, se cere contract?

Societatea pe care o administrez împreună cu soțul meu va face contract cu o societate de curierat. În aceasta baza nu i se accepta titulatura de administrator cu care acesta poate presta servicii ci contract de munca împreună cu revisal. De ce? Care este baza legala pe care eu pot refuza aceste condiții.. Menționez, din nou, ca are calitatea de administrator și asociat în companie împreună cu mine, soția sa.. Cu drepturi depline și. Putem gestiona societatea și impreuna și. Separat. Mulțumesc
Xyzt22 a scris:

Administrator firma, se cere contract?