Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se calculează indemnizatia pentru concediul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se calculează indemnizatia pentru concediul de odihnă aferent ...

Cum se calculează indemnizatia pentru concediul de odihnă aferent concediului de odihnă neefectuat , în cazul unui funcţionar public transferat de la o alta institutie:
- salariul de bază + sporuri , aflate în plată la data efectuării CO
la unitatea unde s-a transferat ?
- salariul de bază+ sporuri aflate în plată la data transferului la unitatea de unde s-a transferat de unde ?
Pe durata concediului de odihnă, salariații au dreptul la o indemnizatie calculată în raport cu numărul de zile de concediu inmultite cu media zilnica a salariului de baza, sporului de vechime și, după caz, indemnizatiei pentru functia de conducere, luate împreună, corespunzătoare fiecarei luni calendaristice în care se efectueaza zilele de concediu de odihnă.