Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, am fost bruscat, târât pe scări şi dat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, am fost bruscat, târât pe scări şi dat afară ...

Buna ziua, am fost bruscat, târât pe scări şi dat afară din interiorul unei ccase județene de Pensii, de căte un Ag. de Pază, la îndemnul unui aşazis funcționar. Este legal ? Dețin înregistrare vocală cu telefonul, iar în încăperea holului de intrare exista camera de supraveghere.
Pot face plângere penală ?
Va multumesc
Ati intrebat de avocat din Brasov , mergeti si discutati , este adevarat ca orice informatie se plateste , nu sunt de specialitate , dar ar fi ceva sanse .
Era bine daca aveti 1-2 martori pentru ca aceste camere dupa o perioada se sterg , nu doresc sa va dezamagesc , dar sansele sunt mici dupa parerea mea in ziua de azi si sa nu cheltuiti bani multi
Aveti dreptate , imi dau seama despre ce este vorba , dar asta este situatia zilelor noastre in special cand doresti ceva si mai ales cand ai dreptate
Eu va doresc succes , dar este foarte greu , cel putin asa vad eu lucrurile

Multumesc.

Stiu ca este greu, pentru ca stim cum merge justitia. Sunt venit din Octombrie din Milano, tocmai pentru a demara o actiune in instanta, impotriva Casei de Pensii, Iar " intamplarea " a facut ca sa ma mai lovesc si de asa ceva. Practic eram in Casa de Pensii pentru a cere lamuriri intr-o situatie legata de pensia mea, iar " raspunsul " a fost cel spus aici...
Fac 63 de ani, in cateva zile, dar de cand am revenit, am imbatranit cu 50 de ani.

Va multumesc, oricum.

eugarizan a scris:

Ati intrebat de avocat din Brasov , mergeti si discutati , este adevarat ca orice informatie se plateste , nu sunt de specialitate , dar ar fi ceva sanse .
Era bine daca aveti 1-2 martori pentru ca aceste camere dupa o perioada se sterg , nu doresc sa va dezamagesc , dar sansele sunt mici dupa parerea mea in ziua de azi si sa nu cheltuiti bani multi
Aveti dreptate , imi dau seama despre ce este vorba , dar asta este situatia zilelor noastre in special cand doresti ceva si mai ales cand ai dreptate
Eu va doresc succes , dar este foarte greu , cel putin asa vad eu lucrurile

Multumesc.

Stiu ca este greu, pentru ca stim cum merge justitia. Sunt venit din Octombrie din Milano, tocmai pentru a demara o actiune in instanta, impotriva Casei de Pensii, Iar " intamplarea " a facut ca sa ma mai lovesc si de asa ceva. Practic eram in Casa de Pensii pentru a cere lamuriri intr-o situatie legata de pensia mea, iar " raspunsul " a fost cel spus aici...
Fac 63 de ani, in cateva zile, dar de cand am revenit, am imbatranit cu 50 de ani.

Va multumesc, oricum.

eugarizan a scris:

Ati intrebat de avocat din Brasov , mergeti si discutati , este adevarat ca orice informatie se plateste , nu sunt de specialitate , dar ar fi ceva sanse .
Era bine daca aveti 1-2 martori pentru ca aceste camere dupa o perioada se sterg , nu doresc sa va dezamagesc , dar sansele sunt mici dupa parerea mea in ziua de azi si sa nu cheltuiti bani multi
Aveti dreptate , imi dau seama despre ce este vorba , dar asta este situatia zilelor noastre in special cand doresti ceva si mai ales cand ai dreptate
Eu va doresc succes , dar este foarte greu , cel putin asa vad eu lucrurile