avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Decl 112 ptr ian si febr.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Decl 112 ptr ian si febr.

Decl 112 ptr ian si febr. La o asoc de propr cu 2 salariati s-a incheiat CIM la 1 martie. Pana acum se transmitea decl 112 la 3 luni. acum cand se transmite avand in vedere ca daca o transmit acum luna ianuarie este considerata intarziata ? multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 16 Martie 2022
sanda65, utilizator
Cel mai recent răspuns: sanda65 , utilizator 08:57, 6 Aprilie 2022
Trimestrial inseamna pana pe 25 a lunii urmatoare trimestrului, asta inseamna 25 aprilie, atunci le depuneti pe toate.
Problema este ca in luna martie nu mai avem nici un CIM. Cum se trece ptr luna martie ?
Ultima modificare: Miercuri, 16 Martie 2022
sanda65, utilizator
Ma scuzati, tot am mai raspuns dar nu stiu unde am gresit si nu a fost postat. Deci pe lunile ian si feb au fost 2 angajati iar in luna martie nici un angajat. sunt probleme daca declar ,in aprilie, zero angajati in martie? Multumesc.
Trebuie sa transmiteti si declaratia 700.
D112 pentru ianuarie si februarie o depuneti pana la 25 martie .
Corect este "incetare CIM" ca sa se inteleaga ce doriti!
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar recuperare sume concedii medicale fnuass july_pink2003 july_pink2003 Am urmatoarea situatie: de recuperat sume concedii medicale din luna dec 2011, ian. 2012 si febr 2012 de la FNUASS.Firma declara trimestrial impozitele. Pot ... (vezi toată discuția)
Decl. 112 trimestiala kamy_nora kamy_nora Buna ziua, O firma infiintata in ian. 2013 a depus decl.010 in luna ianuarie pt. d.112 si 300 trimestrial. Nu a angajat pe nimeni pana in luna martie, ... (vezi toată discuția)
Factura emisa in februarie die.katze die.katze Buna ziua. Sunt IF platitor trimestrial de TVA. In februarie am emis factura. Depun declaratia 300 in martie pt ian+febr, apoi in aprilie pentru martie. Apoi ... (vezi toată discuția)