Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Decl 112 ptr ian si febr.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Decl 112 ptr ian si febr.

Decl 112 ptr ian si febr. La o asoc de propr cu 2 salariati s-a incheiat CIM la 1 martie. Pana acum se transmitea decl 112 la 3 luni. acum cand se transmite avand in vedere ca daca o transmit acum luna ianuarie este considerata intarziata ? multumesc.
sanda65, utilizator
Trimestrial inseamna pana pe 25 a lunii urmatoare trimestrului, asta inseamna 25 aprilie, atunci le depuneti pe toate.
Problema este ca in luna martie nu mai avem nici un CIM. Cum se trece ptr luna martie ?
sanda65, utilizator
Ma scuzati, tot am mai raspuns dar nu stiu unde am gresit si nu a fost postat. Deci pe lunile ian si feb au fost 2 angajati iar in luna martie nici un angajat. sunt probleme daca declar ,in aprilie, zero angajati in martie? Multumesc.
Trebuie sa transmiteti si declaratia 700.
D112 pentru ianuarie si februarie o depuneti pana la 25 martie .
Corect este "incetare CIM" ca sa se inteleaga ce doriti!
Multumesc.