Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua! Lucrez la o fabrică unde iară vor să ne ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua! Lucrez la o fabrică unde iară vor să ne oblige ...

Bună ziua!
Lucrez la o fabrică unde iară vor să ne oblige să purtăm mască după cam trei săptămâni în care nu am fost obligați să le purtăm Întrebarea mea este că poate să ne oblige din nou fără să fie lege dat sau fără să semnăm ceva despre modificare? Pur și simplu ne-a pus un afiș unde scrie că ne obligă iar să purtăm măști și în mijloacele de transport și și în fabrică din cauza infectărilor.
Mulțumesc dacă cineva mă poate ajuta!
Kat.Dum., utilizator
Poate s-au îmbolnăvit consumatori produselor lor din cauza nerespectării regulilor de igiena elementară și acum sunt obligați sa le respecte sau se închide fabrica.Regulile de igiena trebuieau respectate întotdeauna nu doar în ultima vreme.Mai încercați odată dacă aveți argumente.
Nu este vorbă de o fabrică de alimente sau medicamente, și dacă ați citit atent am scris că ne-a obligat să purtăm măști din nou din cauza infectărilor covid!!! Pe mine m-a interesat dacă poate să ne oblige din nou să purtăm masca din cauza infectărilor având în vedere că nu mai este stare de urgență! După cum văd aici mulți încearcă să găsească greșeli și vinovați în loc să dea un răspuns dacă știu ceva clar!

mitabiciclista a scris:

Poate s-au îmbolnăvit consumatori produselor lor din cauza nerespectării regulilor de igiena elementară și acum sunt obligați sa le respecte sau se închide fabrica.Regulile de igiena trebuieau respectate întotdeauna nu doar în ultima vreme.Mai încercați odată dacă aveți argumente.

Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_610...