Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna Ziua! Lucrez in cadrul unei primarii deci ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna Ziua! Lucrez in cadrul unei primarii deci bugetar,in contractul ...

Buna Ziua! Lucrez in cadrul unei primarii deci bugetar,in contractul de munca nu este mentionat acordarea de tichete de vacanta.In anul curent 2022 este posibil sa primim si noi tichete de vacanta chiar daca nu este mentionat in contractul de munca?Multumesc pentru intelegere!
Daca exista legislatie , nu mai trebuie si mentionare in c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult! Concret vom primi tichete de vacanta?Intreb cind era alt primar si bugetarii altii decit noi(personal cu atributii de intretinere ,lacatusi,instalatori,mecanici etc.) au primit tikete de vacanta iar noi nu,Nu au mai fost fonduri si pentru noi...Ceilalti bugetari din cadru primariei inspectori,personal tesa au primit ...
Teoretic, asa se spune ca da .. practic, vom vedea daca se primeste sau nu .