Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Absente nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Absente nemotivate

1. Absentele nemotivate se scad din vechimea in munca.

2. Absentele nemotivate diminueaza durata concediului de odihna.

3. Absentele nemotivate pot constitui abatere disciplinara care pot atrage raspunderea disciplinara a salariatului.